• 07-06-2010: Radikal


  Evde uyuşturucu testiyle ödüllendi
  Evde uyuşturucu testiyle ödüllendi

  İZMİR – ABD’de kurduğu Confirm BioSciences şirketinde, evde uygulanan uyuşturucu kullanımını belirleme test setini üreten 37 yaşındaki Zeynep Ilgaz Pala, San Diego’da ‘Ekonomiyi Etkileyen Güçler-Yeni Nesil 2010’ ödülüne layık görüldü. San Diego’nun 45 yaş altındaki pazar liderlerini ve girişimcilerini belirlemek üzere düzenlenen ve yüzlerce kişinin katıldığı yarışmada seçilen 20 kişi arasında tek kadın Pala.
  Biyoloji, inşaat, enerji, bankacılık, teknoloji gibi sektörleri kapsayan yarışmada, genç yöneticilerin ekonomiye katkıları, girişimcilik ve iş ruhu gibi kriterlere bakan jüri, Confirm BioSciences’ı evde uygulanan uyuşturucu ve sağlık testleri pazarının lideri olarak açıkladı.

  Saç ve tükürükten yakalanıyor
  Åžirketinin ürünleri arasında yer alan saçtan uyuşturucu ve tükürükten kurşun testi kitlerinin ABD’de çok ilgi gördüğünü anlatan Zeynep Ilgaz Pala, “Ürünlerimiz bu yıl ABD dışında Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Avustralya’da da satılmaya başlandı. İş ve ev hayatım dışında bu yıl Amerika Sağlık Enstitüsü’ne yeni teknolojiler için danışmanlık yapmaya başladım” diyor. 

  Anne-babalar bu testi seviyor!
  Daha önce de San Diego’da en hızlı büyüyen şirket ödülü (2007), YWCA TWIN-Kadınlar Sanayi Lideri ödülü (2008), 40 yaş altında 40 ödül (2008) ve San Diego Üniversitesi’nin yükselen yıldız ödülünü (2009) alan Pala’yla yine ödüllü bir işadamı olan eşi Serhat Pala, ABD’ye Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra yerleşmişler. 11 yıldır bu ülkede yaşayan çift, adlarını evlerinin garajında çok küçük bir sermayeyle kurdukları TestCountry (Test Ülkesi) şirketiyle duyurmuşlardı.
  Evde kolayca uygulanan, tek saç teliyle kişinin uyuşturucu kullanıp kullanmadığının tespit edilebildiği bu ev test setleri, ABD’de ‘Çocuklarını denetim altında tutmak isteyen anne-babaların kâbuslarına son veren buluş’ olarak değerlendiriliyor. (aa)

  Click here for full article.

  Categories: HairConfirm In the News

  Leave a Reply